Twoja szafa – co powinno się w niej znaleźć?

IMG_8633-2c

Krótki przewodnik po niezbędnych elementach szafy minimalistki

„Must- have”- fundament wszystkich stylizacji

By ubierać się codziennie łatwo i bez wysiłku, nie wystarczy świetne wyczucie stylu. Sekretem jest dobrze skomponowana zawartość szafy – elementy klasyczne i ponadczasowe, które są wysokiej jakości, doskonale pasują do wszystkiego i będą Ci towarzyszyć przez kolejne sezony i pory roku.

Cegiełkami w budowaniu idealnej szafy będą takie elementy jak biała klasyczna koszula; zaufane, świetnie leżące na pupie jeansy; elegancka, dobrze skrojona marynarka czy jeansowa kurtka którą możemy używać jako okrycie wierzchnie, ale także jako „warstwę ocieplającą” pod płaszcz. Kiedy zapragniesz czegoś szczególnego, szalonego, trendy, na pewno dopasujesz do niej którąś z rzeczy z Twojej szafy.
Jak powiedział Michael Kors:
70% szafy kobiety powinny zajmować rzeczy bazowe, 30% wyraźne akcesoria, cekiny, pióra, printy itd.
Wciąż robimy przeciwnie – lubimy rzeczy, które są modne w obecnym sezonie (niestety tylko w jednym!), charakterystyczne, wyraźne, budzące emocje, podczas gdy zapominamy o klasycznym trenczu, spódnicy czy bluzce. Według projektanta na tym polega odwieczny problem kobiet „nie mam się w co ubrać”.

Dobrze skomponowana garderoba zapewni nam komfort i satysfakcję z jej użytkowania. Oprócz tego spójność i harmonia szafy (porządek i przejrzystość jest najważniejsza!), ma wpływ na to, jak wyglądamy i co za tym idzie – jak się czujemy.

Jak zmienić swoją szafę?

  • Jedna rzecz na wieszaku – spróbuj zaopatrzyć się w cienkie wieszaki (podobne do tych, które otrzymujesz w pralni) zajmują mniej miejsca w szafie! Jeśli wisi parę rzeczy na wieszaku, zapominasz o tej, która jest pod spodem.
  • Dobra organizacja garderoby – segregacja ubrań zimowych i letnich – pudełka, torby próżniowe, które pozwalają zmniejszyć objętość zimowych ubrań. Zmieniaj sezonowo miejsce ubrań – zimą trzymaj swetry na poziomie wzroku, letnie rzeczy wtedy chowaj w miejsca trudniej dostępne i odwrotnie. Układaj je rodzajami – spódnice razem, t-shirty kolorystycznie – łatwo będzie się odnaleźć.
  • Porządki! Ile jest rzeczy których nie miałaś na sobie przez ostatni rok? Nie czujesz się w nich dobrze albo są kiepskiej jakości (powyciągane po praniu, z przesuniętym szwem, pofalowanym dekoltem, biżuteria straciła kolor) – nie ma powodu dla którego miałyby zajmować miejsce w Twojej szafie. Zadaj sobie pytanie: czy kupiłabyś teraz tą rzecz w sklepie? Jeśli nie, sama wiesz co z nią zrobić…
  • Jakość ponad ilość! Kupowanie dużych ilości rzeczy powoduje wydawanie dużych kwot pieniężnych – jeśli kupisz raz na trzy miesiące jedną rzecz wykonaną z dbałością, pięknie wykończoną, zjawiskową – na pewno zrobisz większe wrażenie w towarzystwie niż rzeczą którą noszą wszyscy.
  • Unikaj impulsywnych zakupów – promocje, trendy – wszystkie te zabiegi powodują że wydaje nam się, że czegoś potrzebujemy, że robimy świetny interes bo kupujemy dwie rzeczy w cenie jednej.

Twoja garderoba powinna być pełna rzeczy które są wybrane dla Ciebie – świetnie leżą, są dobrej jakości. Dzięki temu codzienne ubieranie nie będzie się wiązać z frustracją, przebieraniem i spóźnieniami.

Free your wardrobes!

Ania

Zapisz

Zapisz