Szyk czy szok? Trendy z wybiegów – czy sprawdzą się na ulicy?

Dziś trochę przemyśleń a propos dzisiejszej mody ulicznej i wybiegowej – czy trendy są dla nas czy dla fashionistek? Co wybierać z najnowszych trendów, na co zwrócić uwagę a co zostawić modelkom?

Mocne trendy zimowego sezonu z wybiegów i stolic mody:

1. „Brzydkie” buty

 

2. szaliki stylizowane na sportowe/ z logo

3. botki na szpilce do spodni dresowych

To tylko propozycje tego, co można oglądać na ulicach w czasie fashion weeków w stolicach mody, jednak czy te trendy można zobaczyć na naszych ulicach? Część na pewno! A czy wam się podobają? To już inna sprawa… Nie oceniamy czy trend jest ładny czy nie, bo to bardzo subiektywna opinia. Nawet my bardzo często nie zgadzamy się co do nowych pomysłów domów mody. W dylematach modowych zawsze pomoże stylistka – może podpowiedzieć, co pasuje do urody, stylu, sylwetki. Doradzić co na pewno bardzo szybko się znudzi, przeminie, jakie rzeczy wybierać

Jednak pytanie jest takie – czy warto aż tak spieszyć za trendami?

Na pewno warto je znać i obserwować, jeśli pasują do naszego stylu to warto się skusić i swoją garderobę uzupełnić ciekawym dodatkiem. Jednak pamiętajmy że trendy szybko mijają i nudzą się. Polecam śledzić trendy lansowane np. przez Phoebe Philo dla domu mody Céline (niestety opuściła firmę w grudniu zeszłego roku) – każdy minimalistyczny element z wybiegów można nosić w różnych zestawieniach i przede wszystkim bardzo długo się nie nudzi.

Jak dla nas, na co dzień to co ubieramy musi być praktyczne. Białe botki na zimę? Niepraktyczne! Ogromne ciepłe szale – super praktyczne! Zimą bez rajstop bo gołe nogi lepiej pasują do ukochanej kiecki? Absolutnie nie! Zostawmy to redaktorkom mody w Nowym Jorku i na sesje zdjęciowe. Poza tym, zwróćmy też uwagę na to, jak przepełnione byłyby nasze szafy, jakbyśmy chciały nadążyć za nowościami. Jesteśmy za tym, by ograniczać swoją garderobę do ponadczasowych ubrań, które zostaną z nami na dłużej niż sezon. Bardziej ekologiczne, rozsądniejsze zakupy stają się teraz ważniejsze niż trendy. Na szczęście moda idzie w dobrą stronę, sieciówki zapowiadają bardziej ekologiczne kolekcje z materiałów z recyclingu, coraz więcej marek nie wykorzystuje do produkcji naturalnych futer.

Przede wszystkim – nie dążmy ślepo za trendami, bo przez to zatracamy swój indywidualny, rozpoznawalny styl. Próbujcie różnych nowości, ale kupujcie tylko te w których czujecie się sobą! Swobodnie, naturalnie, a przede wszystkim pięknie. W tym pomoże Ci stylistka Moodbox – podpowie jak poradzić sobie z ogromnymi ilościami trendów – co wybierać, jak dobrać ubiór do urody i stylu. 

 

Ania