Zamieniamy jabłko w klepsydrę!

sylwetki grafiki jabko

TYP V Sylwetka jabłko (O)

Charakterystyczne cechy tego typu budowy kobiecej to, podobnie jak u klepsydry, ramiona o podobnej szerokości do bioder, jednak brakuje wcięcia w talii, pojawia się brzuszek i dość duży biust (od średniego do dużego). Największym atutem, który należy podkreślać są biust i zgrabne nogi!

RAMIONA I DEKOLT: Podkreślaj biust dekoltem w serek oraz sukienkami i bluzkami odcinanymi pod biustem. Jednocześnie tego typu ubrania, luźniejsze pod biustem, ukrywają niechciany brzuszek. Sukienki o kształcie litery A będą dla Ciebie świetne! Pamiętaj, by unikać mocno obcisłych gór, które uwydatnią fałdki i boczki. Zrezygnuj również z licznych deseni czy falbanek na bluzkach. Takie elementy przyciągają wzrok i powiększają, a chcemy tego uniknąć w tej części.

TALIA: Jest słabo zarysowana, a do tego brzuszek sprawiający problem, więc zrezygnujmy z wysokiego stanu, ponieważ uwydatnimy fałdki. Wszystko, co luźniejsze, poniżej biustu jest dla Ciebie! Jeansy? Regular! Biodrówki i wysoki stan wyrzucamy, za to klasycznie proste będą idealne.

NOGI: To twój duży atut! Warto skupiać na nich uwagę, ciekawym fasonem, kolorem, deseniem spodni czy spódnic. Rurki odsłaniające kostki i bluzki 3/4 lub 7/8 nadadzą Twojej sylwetce lekkości. Jeśli lubisz, wydłużaj sylwetkę obcasami! Masz zgrabne nogi, ale wąskie biodra? Noś krótkie spódnice o bombkowym kształcie, pokażesz zgrabne nogi i stworzysz kształtną pupę 😉

Piękna Catherine Zeta-Jones jest dobrym przykładem budowy jabłka. Powiększony brzuszek i brak talii podkreśla szerokim paskiem, wyszczupla dłuższym płaszczykiem. Sukienka z jasną górą pięknie odkrywa ramiona i podkreśla kształtny biust, odcinając go od talii i przechodząc w ciemny kolor który wyszczupla optycznie talię. Czerwona sukienka podkreśla biust i eksponuje nogi, a jej luźniejszy fason ukrywa boczki. Nogi i biust to największy atut tej sylwetki i aktorka jest tego świadoma!

zeta jonesInne sylwetki:
KLEPSYDRA
| GRUSZKA | KIELICH I KOLUMNA

Agata